Карта розділу: Облік. Калькуляція. Звітність.

 

Урок 3. Документальне оформлення, одержання та видача сировини зі складу.

Тема 1. Бухгалтерські документи та облік сировини і товарів на складі підприємств харчування
Урок 3. Документальне оформлення, одержання та видача сировини зі складу.
План уроку:
1.     Прибуткова та видаткова накладні.
2.     Закупівельний акт та вимоги до комори.
3.     План-меню та денний забірний лист.

1.     Прибуткова та видаткова накладні:
                 Матеріально відповідальні особи на складах та в коморах підприємств ресторанного господарства ведуть облік товарів і сировини в натуральному вираженні за найменуваннями, кількістю і обліковими цінами на картках кількісно-сумового обліку або у товарних книгах комірника. Записи до карток (книг) здійснюють матеріально відповідальні особи на підставі прибуткових і видаткових документів за кількістю.
                  На товари і продукти, що надійшли до комори (на склад), виписується прибуткова накладна, в якій вказуються найменування товару (продукту), облікова ціна за одиницю, кількість одиниць, сума. У разі обліку продуктів і товарів у продажних цінах у прибутковій накладній також відображаються сума торговельної націнки і продажна ціна продуктів і товарів, що прибуткуються.
                Для оприбуткування вантажів, перевезених автомобільним транспортом, суб'єкт господарювання у сфері громадського харчування застосовує товарно-транспортну накладну(типова форма N 1-ТН).
              
  2. Закупівельний акт та вимоги до комори:
             Якщо продукція оприбутковується в комору без супровідних документів, на неї потрібно скласти акт про приймання матеріалів типової форми М-7. Акт удвох примірниках складає приймальна комісія за обов'язкової участі матеріально відповідальної особи і представника незацікавленої організації. Акт затверджує керівник підприємства (організації) або особа, яка на те уповноважена.         Після приймання цінностей акти передають до бухгалтерії підприємства. Прибутковим документом є також і закупівельний акт.
              Кількісний облік продуктів і товарів у коморі в натуральному вираженні, за найменуваннями і кількістю ведеться матеріально відповідальною особою (комірником) у товарній книзі або в картках кількісно-сумового обліку. Картки (книги) кількісно-сумового обліку видаються матеріально відповідальним особам у бухгалтерії для ведення аналітичного обліку і після використання повертаються до бухгалтерії для зберігання.
На кожне найменування продуктів, товарів за сортами відкривається окрема картка або відводиться певна кількість сторінок у книзі. Книга видається комірнику бухгалтерією під розписку. Використані книги здаються до бухгалтерії для зберігання. Записи в товарній книзі (картці) робляться щоденно на підставі
прибуткових і видаткових документів комірника за кількістю без зазначення суми. Після запису кожної операції виводиться кількісний залишок продуктів і товарів. Залежно від умов і обсягу роботи комори в терміни, встановлені керівником підприємства, дані товарної книги (карток) звіряються з даними бухгалтерії.
              Підставою для списання товарно-матеріальних цінностей підприємством громадського харчування, що здійснило їх відпуск, для оприбуткування їх підприємством-одержувачем і для дозволу на вивіз з території підприємства-постачальника, атакож для їх складського, оперативного і бухгалтерського обліку є накладна на відпуск товарно-матеріальних цінностей за формою N М-20.
Підставою для відпуску сировини (продуктів) з комори є вимога (забірна картка тощо), що складається з урахуванням потреби в сировині (продуктах) на наступний день і залишків сировини (продуктів) на початок дня, і яка затверджується керівником підприємства. Вимогу в комору виписує завідувач виробництва (шеф-кухар, бригадир) або начальник цеху в одному примірнику.

ВИМОГА ДО КОМОРИ 

від "___" ____________ 20__ р. 

Відпустити для

__________________________________
(найменування структурного підрозділу)

________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові
матеріально відповідальної особи)

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

3.План-меню та денний забірний лист:

           На підприємствах громадського харчування планується випуск продукції у певному асортименті та кількості. Щоденно напередодні дня приготування їжі завідувач виробництва складає план-меню, що являє собою план роботи кухні підприємства громадського харчування на день. В ньому вказуються найменування
і номери страв за збірником рецептур, характеристика страв і гарнірів, а також кількість страв, намічених до випуску наступного дня. План-меню є підставою для складання меню для споживачів і вимоги до комори на одержання сировини.
Страви в плані-меню записуються в такій послідовності:
- холодні закуски,
перші страви,
другі страви,
треті страви,
комплексні обіди.
При розробці плану-меню враховують наявність сировини, попит покупців, виробничі можливості підприємства громадського харчування. На підставі затвердженого плану-меню відповідальна особа (шеф-кухар, бригадир, начальник) виписує вимогу або накладну на отримання сировини з комори.
План-меню виписується в одному примірнику і підписується завідувачем виробництва або директором. Оскільки план-меню діє один день, то наступного дня його передають до бухгалтерії.
            Приготовлена на кухні продукція власного виробництва відпускається на реалізацію на підставі денних забірних листів. Документи на відпуск виписуються в двох примірниках, перший з яких залишається у завідувача виробництва, а другий — у працівника (покупця), який отримав продукцію.
Денні забірні картки підприємство громадського харчування оформляє щодня, напередодні дня торгівлі, окремо на кожну матеріально відповідальну особу у двох примірниках. Бланки денних забірних карток нумеруються бухгалтерією підприємства і видаються кожній матеріально відповідальній особі під розписку в спеціальному журналі. У кожному примірнику забірної картки бухгалтерія зазначає суму ліміту денного відпуску продуктів цій матеріально відповідальній особі.

Статистика

Зараз у блозі:

Загальна кількість переглядів сторінки

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *